PVC ve Aksesuarlar

Pvc Aksesuar Nedir ve Cam Neden Önemlidir?

deaks metal pvc aksesuarlar pencere aksesuarlari

PVC aksesuarlar, pencerelerin veya kapıların üzerinde yer alan ve kanadın açılıp kapanmasını, sağa sola veya ileri geri hareket etmesini sağlayan donanımlardır. En basit tabirle “menteşe” bir aksesuardır.

Aksesuarların, kullanıma bağlı ses çıkarmalarını engellemek ve düzgün çalışmasını sağlamak için ile yılda en az bir kez yağlanması gerekmekte. Özellikle mutfak, banyo, tuvalet vb. Nemli veya ıslak mekanlarda yer alan pencere ve kapıların temizliği esnasında basınçlı ve aşırı kimyasal içeren su kullanılmamalıdır. Kapı kolu ve kilit mekanizmaları sudan etkilenebileceği kibi kimyasal karışımlı temizlik malzemeleri de aksesuarların daha hızlı deforme olmasına neden olmaktadır.

DEAKS DESTEK

PVC AKSESUAR

PVC pencere ve kapı üzerinde yer alan aksesuarların, daha uzun ömürlü kalabilmeleri için aksesuar ayarları, kalibreleri ve bakımları önemlidir. Aksesuar ayarlarının doğruluğu veya nasıl yapılması gerektiği konusunda bizden “İletişim” sayfamıza geçerek destek alabilirsiniz.

Bu gönderinin anahtar kelimeleri: pvc aksesuar, pvc pencere, pvc dogramalar, cam, deaks, metal, pencere sistem, Pvc Pencere Aksesuarları, PVC Aksesuar Toptan,

Cam Neden Önemlidir

Bir diğer konu olan, pencerenin yalıtımındaki en önemli etkenlerden birinin cam oluşudur ve bu etken seçilen camın kalınlığı ve iletkenliği ile doğrudan, ilişkilidir.

Çift cam tercih edildiğinde, tek cama göre ısı yalıtımındaki kazanım %50’den fazladır. Çift cam uygulamalarıdna iki cam arasındaki boşluğa boşluğa hava yerine argon gazının doldurulması ısı yalıtımı artırmakta bu artış iki cam arasındaki mesafe arttıkça devam etmektedir.

Sizler de evlerinizde, dairelerinizde veya iş yerlerinizde peryodik aksesuar bakımlarını yapmak ve pvc cam seçimide doğru kararı vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz

DE-AKS METAL
Sağlıklı günler dileriz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir